نرده شیشه ای برای راه پله

نرده شیشه ای برای راه پله

نرده شیشه ای به دلیل زیبایی و مدرن بودن جایگاه خاصی در صنعت ساختمان سازی پیدا کرده است. شیشه به دلیل شفافیت و همچنین قابلیت عبور نور از محبوبیت زیادی برخوردار است. زیرا جلوه خاصی به دکوراسیون داخلی ساختمان خواهد داد. البته استفاده از آن به عنوان نرده راه پله باید مطابق با دستور عمل های خاصی باشد تا علاوه بر زیبایی از امنیت لازم هم برخوردار باشد.

نرده شیشه ای چیست؟

نرده شیشه ای در واقع استفاده از متریال شیشه در ساخت و احداث راه پله است. از این نوع نرده ها برای امنیت و زیبایی راه پله و بالکن و تراس استفاده خواهد شد.

مزیت استفاده از نرده شیشه ای برای راه پله چیست؟

1: بالا رفتن میدان دید به دلیل خاصیت شفاف بودن شیشه

2: زیاد شدن نور داخل ساختمان و همچنین استفاده از نور طبیعی

3: زیبایی و جلوه خاص و مدرنی به دکوراسیون داخلی ساختمان خواهد داد

4: استفاده از شیشه به عنوان نرده تا حد زیادی ازهدردادن چوب طبیعی برای ساخت نرده جلو گیری خواهد کرد.

5: دارای قیمتی مناسب نسبت به نرده هایی است که با چوب طبیعی درختان ساخته خواهند شد.

6: کمک به حفظ جنگل ها و درختان

7: نرده فلزی یا چوبی در برابر رطوبت مقاوم نمی باشند و دچار فرسودگی می شوند. درحالی که نرده شیشه ای فرسوده و کهنه نخواهند شد.

نرده برای راه پله با چند سیستم اجرا خواهد شد؟

نرده های شیشه ای برای راه پله به روش ها و راه های مختلف مهندسی شده اجرا می شوند. ویژگی های امنیتی و زیبایی آن ها بر اساس مدل و نوع اجرا و مکانی که قرار است نصب شوند با هم فرق دارند. این سیستم ها عبارتند از:
۱: سیستم اسپیکات
۲: سیستم اکسپوز
۳: سیستم فیکس پوینت
۴: سیستم هیبرید
۵: سیستم دولاین
۶: سیستم فریم لس
۷: سیستم دی لاین
۸: سیستم دفنی
۹: سیستم جلو پنجره
۱۰: سیستم هنزا
۱۱: سیستم اسکوئر لاین

فیکس پوینت

این نوع اتصالات از جنس آهن، استیل و آلومینیوم است. که اغلب به شکل دایره و چهارگوش طراحی می شوند. همچنین این یراق آلات در اندازه های استاندارد تولید خواهند شد. محافظ شیشه ای فیکس پوینت از دو نوع شیشه سکوریت و لمینت نصب می شوند. ضخامت شیشه سکوریت در حدود ۸تا ۱۰ و ضخامت شیشه لمینت ۱۲تا ۲۰ میلیمتر است.

پنل هایی که از آن ها استفاده می شوند در ارتفاع ۲۰ سانتیمتر به صورتی کاملا منظم و بر اساس قطر سیستم یراق فیکس پوینت سوراخ خواهند شد. در این سیستم برای دستگیره روی شیشه از لوله و پروفیل های استیل می توان استفاده کرد. از مزایای این نوع نرده ها که با سیستم فیکس پوینت ساخته خواهند شد عبارتند از:

۱: مناسب برای فضا های داخلی و خارجی

۲: هیچ گونه فریمی در آن دیده نخواهد شد
۳: می توان دستگیره ها را در حالت های مختلف نصب کرد
۴: قابل نصب در کمترین فضای موجود و همچنین نصب در دیوار های جانبی

اسپیکات

این مدل در پروژه هایی که باید در کمترین زمان ممکن آماده و تحویل داده شوند. بهترین گزینه هستند. زیرا زمان زیادی برای نصب لازم ندارند. و در کمترین زمان می توان آن ها را تعبیه کرد. شیشه در این مدل هم مانند مدل قبلی از لمینت و سکوریت است. اتصالات در این نوع نرده به صورت خود ایستاده می باشند. از مزایای استفاده از این سیستم عبارتند از:

۱: استحکام و مقاومت بالا.
۲: کم بودن اتصالات و حداقل بودن فرم.
۳: تنوع زیاد در ظاهر.
۴: نصب و راه اندازی در کم ترین زمان ممکن

تعیین قیمت نرده شیشه ای برای راه پله

در انتخاب و طراحی و نصب نرده شیشه ای برای راه پله قیمت بسیار مهم است. در ساخت این مدل نرده نوع و ضخامت شیشه در تعیین قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.تعیین قیمت نهایی نرده بر اساس موارد زیر می باشند.

۱: اتصالات و نگهدارنده های جام های شیشه ای
۲: نوع یراق آلات
۳: کیفیت و نوع شیشه که به عنوان دیواره راه پله استفاده می شود.
۴: ارتفاع نرده مورد نظر
۵: اندازه و ضخامت جام های شیشه ای
۶: استفاده از شیشه گران قیمت یا ارزان قیمت

اگر برای دیواره ها از یک نوع شیشه با ضخامت کم مانند شیشه سکوریت استفاده شود . قیمت نهایی و تمام شده تا حد زیادی پایین خواهد آمد. البته نباید فراموش کرد که این کاهش قیمت مساوی است. با پایین آمدن کیفیت و امنیت نرده نصب شده. نرده اگر با شیشه هایی مانند لمینت ساخته شود به مراتب گران قیمت تر خواهد بود. همچنین امنیت راه پله هم تا حد زیادی بالا خواهد رفت.

نکته بسیار مهم در تعیین قیمت نرده ها این است که اگر ارتفاع نرده کمتر از ۱۰۰سانتیمتر باشد مبنای قیمت بر اساس طول کاری که انجام شده است خواهد بود. در صورتی که ارتفاع نرده بیشتر از ۱۰۰ سانتیمتر باشد قیمت بر اساس متر مربع محاسبه و در نظر گرفته خواهد شد.

خصوصیات بارز نرده شیشه ای

نرده شیشه ای برای راه پله را می توان در مکان ها و سازه های مختلفی نصب کرد. زیرا انعطاف نرده شیشه ای از لحاظ کارایی و کاربرد آن بسیار بالا است. نرده شیشه ای یک محافظ نشکن و محکم است که به شکلی منظم و به کمک اتصالات فلزی که از جنس ضد زنگ می باشند. از کف دیواره راه پله نصب می شوند. قابل ذکر است که جنس این اتصالات از آلومینیوم یا استیل است.

موارد ضروری در اجرای نرده برای راه پله؟

نرده شیشه ای برای راه پله در مکان هایی مانند هتل ها، بیمارستان ها و اداره ها قابل اجرا هستند. اما در ساخت و نصب آن ها باید موارد زیر را مد نظر قرار داد.

۱: شیشه را باید از نوع لمینت یا سکوریت انتخاب کرد.

۲: ضخامت شیشه در قسمت محافظ نباید از ۱۰میلیمتر کمتر باشد.

۳: ارتفاع استاندارد راه پله کاملا رعایت شود. ارتفاع باید در حدود ۹۰ تا ۱۲۰ سانت باشد.

شرکت نگار جام عرضه کننده انواع نرده شیشه ای می باشد که کار خود را بر دو اصل اعتماد و کیفیت آغاز کرده است و تا امروز جزء بهترین ها در حوزه فعالیت خود بوده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت و نحوه نصب این سازه ها می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل فرمایید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

انواع شیشه هوشمند و کاربرد آن

انواع شیشه هوشمند و کاربرد آن پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری از فناوری روز دنیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

تماس با مدیریت